LabourStart logo.
Yılın Emek Fotoğrafı

English / Español / Français / Türkçe

2010

Aşağıda Panel Heyetimizce (David Bacon, Gretchen Donart, and Mac Urata) seçilen fotoğraflar yer almaktadır.

Resmi tam boyutlu görmek, ayrıntılı bilgi ve yorum eklemek için resmin üzerine tıklayınız.

Oylamak için seçtiğiniz resmin altındaki kutucuğu işaretleyip sayfanın altında yer alan “NEXT” butonunu tıklayınız. Oylamalar 31 Aralık 2010 tarihinde geceyarısı sona erecektir.

Yalnızca bir oy kullanabilirsiniz.

Soru ya da görüşleriniz için lütfen Derek Blackadder ile irtibata geçiniz.

Voting is now closed - results will be announced shortly

1
2010 Şükran Gününde haklarını almak için Leamington’dan Ontario’daki Windsor’a kadar yaklaşık 50 km.’lik “özgürlük yürüyüşü”ne başlamak için sabahın erken saatlerinde sokaklara çıkıp bekleyen tarım işçileri.

Vote for this photo:
2
işten çıkarmalara karşı bir mum. Bir muhalefet partisine yaptıkları düşük bir miktarda bağıştan dolayı Sekiz KTU öğretmeni işten çıkartıldı ve 21 tanesi de açığa alındı. KTU öğretmenleri mum yakarak bu ağır şartları kınıyorlar.

Vote for this photo:
3
Tümtis (Türkiye Motorlu Taşıt İşçileri Sendikası) Türkiye’de ve UPS Kargoda üç tane grev gözcüsü vardı. Direnişte yer alan işçilerden Alaattin TAŞ’ın ailesinin yer aldığı bu fotoğraf, İstanbul’daki Mahmutbey Aktarma Merkezi’nde çekildi. Fotoğrafta Alaattin TAŞ’ın karısı Müzeyyen, oğlu Doğan ve küçük kızları Kader ile Berfin’i görmektesiniz.

Vote for this photo:
4
UFCW Local 99 (Arizona Gıda İşçileri Sendikası) Grev oylaması. UFCW Local 99 üyeleri 2009 yılında Arizona Phoenix’te Celebrity Theater’da oylarını kullanıyor. Grev Oylaması Sonuçları işverenin kabul edilemez toplu sözleşme tekliflerini reddetti ve sendika liderlerine gerekli görmeleri durumunda Grev Çağrısı yetkisi verdi. Kasım 2009’da, UFCW üyeleri eyalet çapında bir greve gitmeye hazırlanmadan birkaç saat önce işveren yeni bir toplu sözleşme teklifinde bulundu.

Vote for this photo:
5
Rahibe Eylemde. Muhafazakarların büyük bir kısmını oluşturduğu Koalisyon Hükümeti, Kamu Hizmetlerinde, diğer işlerde ve yoksullara yardımda en büyük tahribattan sorumlu olduğundan, İngiltere’nin dört bir yanından sendikacılar, 3 Ekim 2010 tarihinde Muhafazakar Parti Konferansını protesto etmek amacıyla Birningham’da toplandı. Fotoğrafta yürüyüşe liderlik eden bir eylemci, geleceğin muhtemel aktivistlerinden biri hayranlıkla ona bakıyorken toplanma çağrısı yapıyor.

Vote for this photo:

2009

İki Yıl Önce – Bu fotoğraf 3 bin 203 oyla seçildi.

Bir önceki yıla göre toplamda iki katı fotoğraf gönderildi ve 200 fotoğrafında arasından bu fotoğraf yılın fotoğrafı olarak seçildi.

Gönderilen tüm fotoları buradan görebilirsiniz.

2008

Gönderilen 101 fotoğraf vardı, 5 aday fotoğraf için 3000 bin oy kullanıldı.

Kazananı duyurduğumuz web sayfasının linkine ulaşmak için tıklayınız.